Wygrzebki #61: kształcenie dziewczynek, KOSMOS i dobry serial dla dzieci
Wygrzebki polecają się do porannej kawy! Poniżej znajdziecie garść ciekawostek, które umilą Wam jazdę autobusem do pracy, samotne śniadanie lub pozwolą odprężyć się w przerwie od pracy. Jeśli to dla Was za mało i chcielibyście codziennie raczyć się wygrzebkami niezależnie od godziny, a także podzielić się własnymi wykopaliskami z innymi dziećmi, zapraszam do mojej grupy na Facebooku.
Jak powinno przebiegać kształcenie dziewczynek? Co zrobić, żeby wyrastały one w przekonaniu, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych? Przeczytajcie!
1. Słyszeliście kiedyś o Dot? Kreskówka o tej sympatycznej dziewczynce ma na celu spłycenie przepaści pomiędzy udziałem kobiet i mężczyzn w branży technologicznej. Serial, nazwany imieniem głównej bohaterki, opowiada o losach rezolutnej 8-latki, której nowe technologie jedzą z ręki. Poznajcie ją bliżej!
2. W kwestii kształcenia dziewczynek jest sporo do zrobienia: z pomocą mogą przyjść mądre książki, filmy i piosenki, dedykowane nauczycielom, wychowawcom i przede wszystkim rodzicom, którzy chcą pomóc swoim córkom zdobyć przekonanie, że mogą sięgać po wszystkie cele, jakich zapragną. Strona A Mighty Girl zbiera właśnie takie materiały – dołączcie do społeczności!
3. Polak też potrafi! W czerwcu dzięki zbiórce ufundowano wydanie wyjątkowego czasopisma:„KOSMOS. Magazyn dla wszystkich dziewczyn (i reszty świata)” trafi do sprzedaży już jesienią. O tym, jak narodził się pomysł, możecie przeczytać tutaj, fundację wesprzeć możecie tu, a do społeczności dołączycie, klikając tutaj.
4. Klocki rozwijają wyobraźnię i zdolności konstruktorskie – coś, czego ja kompletnie nie posiadam. Jako dziecko nie byłam przesadnie zachęcana do zabawy lalkami, uwielbiałam za to budować domki ludziom z jajek-niespodzianek. Być może polubiłabym też Goldie Blox – estetyczne i kolorowe zestawy konstrukcyjne, z których można stworzyć skomplikowane budowle i inne obiekty architektoniczne. Przeczytajcie wpis Marysi o tych wyjątkowych zabawkach!
5. Znacie grę Cards Against Humanity? Jeśli tak, to być może słyszeliście o innych jej wariantach, jak Cards For Humanity lub Inhumanity Stinks! Tymczasem nie tak dawno temu twórcy oryginalnej gry stworzyli serię kart o tematyce naukowej – dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na ufundowanie stypendiów naukowych dla kobiet marzących o karierze naukowej. Brawo!